סמ"ר טל אמגר ז"ל
בן אורנה ואילן
נולד באשדוד
בכ"ד באלול תשמ"ד , 21/9/1984
התגורר באשדוד
שרת בחיל האויר
נפל בקרב
בי"ט בתמוז תשס"ו , 14/7/2006
במלחמת לבנון השנייה
מקום נפילה: חופי ביירות (אח"י חנית)
באזור לבנון
מקום קבורה: אשדוד
חלקה: 3, שורה: 6, קבר: 3.
הותיר: הורים ושתי אחיות


 • בן 21 בנפלו
  קורות חיים:
  טל נולד באשדוד כבן בכור למשפחה בת שלושה ילדים. הוא למד בבית הספר היסודי "רעים" ואח"כ במגמת מחשוב ובקרה במקיף ד', אותה סיים בהצלחה רבה. במקביל ללימודיו שיחק טניס ואף זכה בפרסים.
  טל היה עדין נפש ושקט, בבחינת "סייג לחכמה שתיקה". הוא היה חביב, חייכן ונעים הליכות. היו בו, בטל, תבונה רבה ורגישות, ופיעמה בו אהבת האדם. הוא היה נכון לעזור לזולת בכל עת וזאת תוך חיוך, אדיבות ושמחה.
  טל אהב מוזיקה מכל סוג, בעיקר מוזיקה שחורה, וכן אהב לטייל בארץ. הוא היה מטורף על אופנועים ומכוניות מרוץ וחלם להיות אלוף בתחום. כשהיה מציב לעצמו מטרה לא הניח לשום דבר לעצור מבעדו להשיגה.
  לאחר סיום לימודיו התיכוניים המשיך טל ללמוד במסלול טכנאים במקיף ה', במהלכם התגייס כעתודאי לצה"ל ב-12.7.2002. הוא החל את שירותו הצבאי בפועל במאי 2003. ולאחר הכשרה נוספת בקורס של חיל האוויר הוצב כטכנאי צוות אוויר בטייסת מסוקים.
  במהלך שירותו הצבאי החל טל לעסוק בתחביב חדש, גלישת רוח, ונהנה מכל רגע שהקדיש לכך.
  גם בטייסת בלט סמ"ר טל בשקט שאפיין אותו ובסיועו לחבריו. הוא היה חייל מקצועי, אחראי ומסור מאוד לעבודתו. הוא טיפל במערכות המסוק, שהן מהמתקדמות בעולם בסוגן, אותן הכיר היטב, ועשה זאת מתוך הבנת האחריות המוטלת עליו. הוא נענה לבקשת שלטונות צה"ל וחתם חצי שנה נוספת בשירות קבע, אחריה תכנן, עם שחרורו מהשירות, לטייל בדרום אמריקה.
  במלחמת לבנון השנייה נשלח טל לספינת הטילים אח"י "חנית" ששייטה מול חופי בירות, על מנת לוודא שמערכות הלחימה של המסוק, שהיה על סיפונה, שמישות וכדי לתת מענה לתקלות, אם תתעוררנה.
  טל נפל בעת הקרב, בשעה שטיל של האוייב פגע בספינה והוא בן 21 במותו.
  הוא הובא למנוחת עולמים בחלקה הצבאית בבית העלמין באשדוד.  אלבום תמונות