גסטון פרפי פרפיניאל ז"ל
בן סליה וגוסטבו
נולד בארגנטינה
בח' בניסן תשמ"ז , 7/4/1987
התגורר ברעננה
נהרג בפעולת איבה
בל' בחשוון תשס"ג , 4/11/2002
מקום אירוע: כפר סבא
באזור מרכז הארץ והשפלה
הובא למנוחת עולמים ברעננה - כפר נחמן
הותיר הורים


 • בן 15 במותו
  קורות חיים:
  גסטון, בן סליה וגוסטבו, נולד בקורדובה שבארגנטינה בח' בניסן תשמ"ז (07.04.1987). בן יחיד להוריו. הוא למד בבית הספר "סן מרטין" בעיר הולדתו.
  בחודש אפריל 2002, בהיותו בן 15, עלה גסטון לישראל עם הוריו. קרובי המשפחה מספרים שגסטון היה הכוח המניע לעליית המשפחה ארצה, ואף נהג לומר כי אם לא תהיה ברירה הוא יעלה לבד, שכן "ישראל היא מדינת היהודים".
  לאחר עלייתם של גסטון והוריו לישראל הם התגוררו באולפן קליטה ברעננה והתכוננו למעבר לדירה משלהם. בינתיים, גסטון נרשם לתיכון "אוסטרובסקי" בעיר והחל בלימודים. הוא הוכר במהרה בין חבריו החדשים כטיפוס חייכן תמידי, שקט ולבבי, שאוהב את החיים. חובב ספורט מושבע היה, ובעיקר אהב לשחק כדורסל. גסטון, "פרפי" בפי חבריו, היה פעיל בתנועת הנוער הציונית "החלוץ", כשם שעשה בארגנטינה.
  ביום שני בערב, ל' בחשוון תשס"ג (04.11.2002), נסע גסטון מרעננה לאימון כדורסל בכפר סבא. הוא ירד מהאוטובוס בתחנה שמול קניון "ערים" המקומי, ומשם ביקש ללכת ברגל לעבר תיכון "כצנלסון" השוכן במרחק רבע שעה הליכה משם. מחבל פלסטינאי פרץ לשטח הקניון בשעה זו ופוצץ מטען חבלה שנשא על גופו. כתוצאה מהפיצוץ נרצחו שני בני אדם, גסטון ואחד ממאבטחי המקום, חוליו-פדרו מגרם - אף הוא עולה חדש מארגנטינה. כ- 70 בני אדם נפצעו.
  גסטון היה בן 15 במותו. הותיר הורים. הוא הובא למנוחת עולמים בבית העלמין כפר נחמן ברעננה.
  :מידע נוסף

  תמונות נוספות

  משחק כדורסל לזכרו
  תמונות המצבה

  חדר נרות